Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. Windhoek - Etosha
Kohtute grupiga hommikul vara, et alustada ringreisi. Esimeseks peatuspaigaks teel on Okahandja käsitöö turg. Sealt edasi viib tee kuulsasse Etosha Rahvusparki, kus te ka kahel järgneval päeval majutute. Õhtul on võimalik lõõgastuda ja soovi korral veesilma juures loomi vaadelda. Ees ootavad safarid ja tõeline Aafrika!

2. PÄEV. Etosha Rahvuspark
Etosha Rahvuspark on üks parimaid paiku Aafrikas, kui sihiks on näha võimalikult palju erinevat liiki loomi. Peale hommikusööki suundute päevasele safarile rahvuspargi territooriumil. Safaril kasutatavad autod on kõrgendatud ning tänu sellele on loomade märkamine ja nägemine veelgi parem. Soovijatel on võimalus lisatasu eest osaleda ka öisel safaril (lisatasu eest ettebroneeritav). 

3. PÄEV. Etosha Rahvuspark - Outjo
Kuna järgmine peatuspaik asub rahvuspargile lähedal, siis on piisavalt aega, et veel üks päev rahvuspargi loomariigi elanike seltsis veeta. Soovijatel on võimalus lisatasu eest osaleda varahommikusel safaril (lisatasu eest ettebroneeritav). Peale safarit suundute järgmisesse peatuspaika - Outjosse.

4. PÄEV. Khorixas
Peale hommikusööki võtate suuna põhja poole. Esimeseks peatuspaigaks on Kamanjab, kus asub Hima hõimu eluala. Soovijatel võimalus lisatasu eest hõimu ka külastada. Himba hõim on kaotanud suure osa oma endistest valdustest kuna nende maad on võtnud üle farmerid, kaevandused ja muud tegelased. Tänapäeval elab alles jäänud hõim nn kaitsealal, kus püütakse oma kultuuri säilitada ning ka turistidele tutvustada.

Edasi suundute väiksesse Khorixase nimelisse linna. Päeva lõpetuseks külastate Kivistunud Metsa, kus iidsed kunagisel super-kontinendi Gondwanal asunud puud on muutunud fossiilideks.

5. PÄEV. Swakopmund
Esimeseks peatuspaigaks on Spitzkoppe - hiiglaslikest üle 120 miljoni vanustest graniidimägedest koosnev ala. Giidi saatel tutvute nende mägede sündimisloo ja erilisusega ning näete ka iidseid kivimaalinguid.

Seejärel suundute mereäärsesse Swakopmundi linna. Swakopmund on eelkõige tuntud, kui seiklusreisijate kogunemispaik, kust leiab mitmeid mõnusaid kohvikuid ja restorane ning mille eluolus on tunda saksa mõjutusi.

6. PÄEV. Swakopmund
Vaba päev omal käel linna ja selle ümbrusega tutvumiseks.

7. PÄEV. Nauklufti Rahvuspark
Võtate suuna Namiibia lõunaaladele. Lõunapoolne osa Namiibiast on kõrbetsoon, kus päevased temperatuurid on kõrged ning taimestik pea olematu. Soovijatel on võimalus lisatasu eest võtta pärastlõunane ekskursioon giidiga, kes tutvustab selle suure liivavälja eluolu, tekkelugu ja palju muud huvitavat.

8. PÄEV. Sesriem - Sossusvlei
Ärkate enne kukke ja koitu, et sõita Sesriemi, mida võib pidada väravaks Sossusvlei liivaväljadele. Esimeseks sihiks on ronida kuulsa Düün 45 otsa, et sealt päikesetõusu nautida. Edasi istute maasturitesse ning tutvute kõrbega juba neljal rattal. Enne järgmisesse peatuspaika suundumist teete peatuse Sesriemi kanjonis, mis on tunnistus ajast, kui kõrbe asemel laiusid rohelised väljad.

9. PÄEV. Ai-Ais
Sõidate Ai-Aisi, termaalveebasseinide poolest tuntud kuurort. See on ideaalne võimalus lõõgastuseks ja kõrbetolmu maha pühimiseks. Hilisõhtune suplus tähistaeva all on kindlasti ideaalne viis lõõgastuda ja juba nähtut meenutada. 

10. PÄEV. Fish River Canyon - Orange River
Ees ootab järjekordne varajane start, et jõuda päikesetõusuks maailma suurima kanjoni Fish River Canyoni juurde. Päikesetõus on üks kaunemaid hetki selles paigas ning võimalusi kauniteks reisifotodeks jagub küllaldaselt. Peale päikesetõusu tutvute kanjoniga ning suundute oma viimasesse punkti Namiibias, milleks on Orange River. Peatute jõeäärses paigas ning soovijatel on võimalus lisatasu eest osaleda kanuusõidul.

11. PÄEV. Cedarberg
Hommikul ootab teid piiriületus Lõuna-Aafrika Vabariiki (NB! Viisa vajalik). Edasi viib tee läbi Cedarbergi piirkonna, mis on tuntud kui kibuvitsatee kodupaik, sest seda kasvab seal tohtul hulgal. Soovijatel on õhtul võimalus lisatasu eest osaleda traditsioonilisel õhtusöögil ja veinidegustatsioonil.

12. PÄEV. Kaplinn
Viimane osa reisist viib teid läbi Swartlandi nisuväljade. Enne Kaplinna jõudmist naudite vaadet kuulsale Table Mountainile ja proovite kohalikke veine. Reis lõpeb Kaplinna keskuses.

Pane tähele, et sama reisi on võimalik teha ka vastupidi suunas - alustades Kaplinnas ning lõpetades Windhoekis.
Reisikorraldajal on õigus teha reisikavas põhjendatud muudatusi nendest ette teatamata.Viimati uuendatud 08. märts 2017
 
Kuumad pakkumised