Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN – PARIIS – BUENOS AIRES 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Pariis ja Pariis - Buenos Aires. Palume kontrollida reisi väljumise aegu ka vahetult enne reisi!
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. BUENOS AIRES
Saabume Buenos Airesesse hommikupoolikul.
Buenos Aires on Ladina-Ameerika linnadest kõige euroopalikum linn – laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse portenodeks - tegemist on 19. sajandi immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid. Saabudes esmatutvus Buenos Airese linnaga. Buenos Aires on üks suurimaid konurbanisatsioone ehk linnaalasid Ladina-Ameerikas, milles on väga erinevaid ja põnevaid piirkondi ning linnakesi. Endine sadamapiirkond Puerto Madero, seejärel moodsa arhitektuuriga Retiro linnaosa ning uus sadam, kus igal aastal peatuvad maailmakuulsad kruiisilaevad. Seejärel Palermo elamurajoon oma elegantsete elamutega ümbritsetud rohelusest. Recoleta on Buenos Airese rikaste elupiirkond, kus asuvad kõige moodsamad poed ja kuulsamad restoranid. Siinses surnuaias puhkab teiste kuulsuste hulgas ka Eva Perón.
 
3. PÄEV VABA PÄEV BUENOS AIRESES VÕI SOOVIJATELE PÄEVANE KRUIIS URUGUAYSSE  
Hommikusöök. 
Vaba päev Buenos Aireses või väljasõit Uruguaysse (ettetellimisel, lisatasu eest). Soovijatega sõidame laevaga Coloniasse. Tutvustav ekskursioon Uruguay ühes vanimatest linnadest.
 
4. PÄEV. LEND BUENOS AIRES - EL CALAFATE 
Hommikusöök. 
Transfeer lennujaama, lend Buenos Aires - El Calafate. 

El Calafate väärib nimetust liustike pealinn – just nimelt see 7000 elanikuga linnake Argentiina järve kaldal on heaks baasiks avastamaks Perito Moreno liustikku. El Calafate soe külalislahke keskkond ning linnale iseloomulik arhitektuur on kujundanud linnakese populaarseks sihtkohaks külastajate hulgas. Õhtu võib veeta nautides patagoonia kööki – grillitud looma- või lambaliha koos argentiina veiniga.
 
5. PÄEV. PERITO MORENO LIUSTIK 
Hommikusöök. 
Tänane päev viib meid vähem kui kahetunnise bussisõidu kaugusele Los Glaciarese rahvusparki. Siin asetseb Argentina lõunaosa üks põnevamatest atraktsioonidest – Perito Moreno liustik, mis on oma nime saanud maadeavastaja Francisco Pascasio Moreno järgi. Kui üldiselt maailma liustikud kahanevad, siis kuulsa maadeuurija nime kandev liustik on üks väheseid, mis kasvab, ulatudes umbes 250 ruutkilomeetrini. Tema keskmine paksus jääb 170 meetrini, kuid mõnes kohas lausa 700 meetrini. Perito Moreno on nii silmale kaunis vaadata ja kui ka kõrvale huvitav kuulda, sest liustikust langeb mõni mitmekorruselise maja kõrgune tükk suure raksatusega järve, tekitades tugeva lainetuse.
 
6. PÄEV. TEEKOND TŠIILISSE 
Hommikusöök. 
Tänane teekond viib meid üle mägede, naudime bussiaknast kauneid vaateid. 

Ületame Argentina-Tšiili piiri ja jõuame Puerto Natalesesse. Linna nimetus tuleb ladina keelsest väljendist natalis ehk sünd. Mapuched, kes elavad nii Tšiilis kui ka Argentinas, olid oma ajal võimas rahvas, seistes vastu nii inkadele kui ka hispaanlastele. Tänapäeval kohtab  igapäevaelus neid Tšiili põliselanikke harva, kuid paljud kohanimed pärinevad eelkõige justnimelt nende keelest.  Sakslastest ja inglastest elanikud muutsid selle 20. sajandi esimesel poolel Patagoonia kõige olulisemaks karjakasvatuse ja ekspordi keskuseks. Õhtune jalutuskäik linnakeskuses. Majutus Puerto Nataleses. 
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. RAHVUSPARK - TORRES DEL PAINE 
Hommikusöök. 
Hommiku külastame Milodoni koobast, mille avastas sakslasest maadeuurija aastal 1895 leides 10000 aasta vanuse Mylodoni nimelise looma naha. Puerto Natalesest 2,5 tunnise bussisõidu kaugusel asuv Lõuna-Patagoonia kuulsaim rahvuspark on oma ilus erakordne.  Rahvusparki peavad oma koduks nii kondorid kui  guanakod. Teel hakkavad silma nandud (pooleteisemeetrised lennuvõimetud linnud) ning rohtu söövate alpakade karjad. Kerge matk looduses. Majutus Punta Arenases.
 
8. PÄEV. LEND PUNTA ARENAS - PUERTO MONTT, TŠIILI ŠVEITSI FJORDID
Varahommikune transfeer lennujaama. Lennul Punta Arenasest Puerto Montti avanevad vaated jääväljadele ja fjordidele. 

Saabudes panoraamekskursioon tutvumaks linnaga. Külastame 1856. aastal ehitatud kirikut ning naudime vaateid vaateplatvormilt. Edasi sõidame Puerto Varasesse. Õhtu pakub võimalusi mõnusalt aega veeta promeneerides järve kaldal. Meile avanevad vaated vapustavale Osorno vulkaanile.  
 
9. PÄEV. VICENTE PERES ROSALESE RAHVUSPARK
Hommikusöök. 
Puerto Varasest 60 kilomeetri kaugusele jääv Vicente Peres Rosalese rahvuspark kuulub Tšiili vanimate rahvusparkide hulka (asutatud aastal 1926). Teel teeme mitmeid pildistamispeatusi. Rahvuspargis jalutame Petrohue koskede juurde. Vaatamisväärsusteks on tõelised loodusimed – vulkaanid, metsad ja Tšiili üks kaunimatest järvedest Todos Los Santos. Soovijatele paadisõit järvel (lisatasu eest).  
 
10. PÄEV. LEND SANTIAGOSSE - TUTVUSTAV SANTIAGO LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök. 
Transfeer lennujaama ja lend Santiagosse. 

Alustame tutvumist linna ajalooliste ja kaasaegsete vaatamisväärsustega jalutades kaunitel linnaväljakutel ning nautides koloniaalarhitektuuri. Alameda Bernardo O’Higgins on Santiago peamine avenüü, näeme ka Tšiili presidendipaleed. Naudime jalutuskäiku Huérfanose ja Ahumada jalakäijatetänaval, siia on koondunud linna peamine äritegevus. Külastame linna peaväljakut Plaza de Armas, mille ääres paikneb linna katedraal. Jätkame linnaga tutvumist Santa Lucia mäe külastusega, see on paik, kuhu 1541. aastal hispaanlased Santiago asutasid. Sõidame funikulööriga San Cristobali mäele, kus asub Neitsi Maarja kuju. Siit avaneb ühtlasi vaade kogu linnale, Andidele ja Maipo orule. Meie tee viib ka veidi nooblimasse linnaosasse, kus leiame elegantseid ärisid, heatasemelisi restorane ja mõningaid üsna futuristlikke kõrghooneid. Majutus lennujaama lähistel hotellis.

11. PÄEV. LEND LIHAVÕTTESAARELE
Hommikusöök. 
Sõidame lennujaama ja suundume Santiagost Lihavõttesaarele. 

Lihavõttesaared on ühtlasi ülimalt põnevad kui ka äärmiselt lõõgastavad. Asudes eraldatuna ja väheste välismõjudega kaugel keset Vaikset ookeani, pakub Rapa Nui põnevat avastamist mitmeks päevaks. Pärastlõunane ekskursioon viib meid Ahu Akivi arheoloogiaalale, kus paiknevad seitse prominentset moai kuju. Päeva teisel poolel võib külastada kohalikku küla. Huvitaval kombel on siinses kirikus esindatud nii kristlikud kui indogeensed sümbolid ja kujud. Võimalus külastada ka kohalikku muuseumi. 
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid12. PÄEV. LIHAVÕTTESAAR  
Hommikusöök. 
Tänane päev aitab selgitada Rapa Nui põnevat ajalugu. Lahkudes Hanga Roast sõidame mööda rannikuäärset teed saare lõunaosa suunas. Lihavõttesaare rannik on kaetud musta vulkaanilise kivimiga. Külastame Vaihu arheoloogilist ala, kus leiame eest esimesed moai kujud – Camino de los moais. Ranu Raraku on koht, kus kujusid valmistati. Peale lõunast piknikku teeme kerge jalgsimatka Ranu Raraku vulkaanil jalamile. Peame maha meeleoluka pikniklõuna. Ahu Tongariki kultuspaiga viisteist restaureeritud moai kuju on vast saare üks muljetavaldavamaid vaatamisväärsusi. Külastame ka roosa liivaga Ovahe ja kuldse liivaga Anakena randa. Anakena rannas teeme ka kerge rannapuhkuse, et nautida Vaikse ookeani mõnusid.

13. PÄEV. LIHAVÕTTESAAR, LEND SANTIAGOSSE 
Hommikusöök. 
Lühikese teekonna kaugusel Hanga Roast asub Rano Kau vulkaan koos Orongo tseremoniaalkülaga. Tegemist on linnumehe – Hombre Pajaro – kultuspaigaga. Tegemist moai kujude rajamise järgse kultuuriga saarel. Suundume taas Mataveri lennujaama. 
Lend Rapa Nui-Santiago. Majutume Santiagos hotellis.
 
14. PÄEV. VALPARAISO – VINA DEL MAR 
Hommikusöök. 
Teeme päevase väljasõidu Santiagost UNESCO maailmapärandi nimekirja lisatud Valparaiso piirkonda. Valparaiso on Tšiili vanim sadam ja sellel lasub suur ajalooline tähtsus. Läbides Curacavi ja Casablanca orud jõuame Valparaiso piirkonda, mida tuntakse ka „väikese San Francisco“ nime all. Linn asub mägistel nõlvadel ning erksavärvilised majad mõjuvad tõeliselt boheemlaslikult. Üla- ja alalinn on omavahel ühendatud juba 19. sajandil rajatud viieteistkümne lifti ja funikulööriga. Naudime Valparaiso unikaalset olustikku ning jalutame linnas. Linna kunagist olulisust rõhutab fakt, et tegemist oli Vaikse ookeani tähtsaima meresihtkohaga seni kuni 1914 a. avati liikluseks Panama kanal. Jätkame oma teekonda ja suundume Vina del Mari, mis on ühelt poolt tuntud aedade linnana, sest siin on palju rohelust ja kauneid linnaparke, teisalt populaarse ookeanikuurordina, sest siin asub ka kaunis liivarand. Hilisel pärastlõunal sõidame tagasi Santiagosse. 
 
15. PÄEV. SANTA  CRUZ - TŠIILI VEIN
Hommikusöök. 
Sõidame Colchagua orgu, mis on suurepärane piirkond viinamarjade kasvatamiseks. Tšiili veinikultuuri alguseks on suurte maadeavastuste aega, ilmselt toodi esimesed viinamarjataimed Tšiilisse Peruust aastal 1551 hispaanlase Francesco de Aguirre ekspeditsiooni käigus. Tänaseks on Tšiili rahvusvaheliselt hinnatud veine tootev riik, kuid selleks on ta kasvanud viimaste aastakümnete jooksul. Eduloo tagab kliima ja suurepärased kasvutingimused ning  kaasaegne tehnoloogia. Degusteerime meiegi erinevaid veine. Vaba aeg lõunatamiseks. Külastame Colchagua muuseumi. 
 
16. PÄEV. VABA AEG, LEND SANTIAGO - PARIIS 
Hommikusöök. 
Vaba hommikupoolik sisseostude sooritamiseks või muuseumide külastamiseks. Transfeer lennujaama ja lend Santiago - Pariis.
 
17. PÄEV. LEND PARIIS - TALLINN
Saabumine Pariisi. Lend Pariis - Tallinn.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 08. märts 2021
 
Kuumad pakkumised