Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV - LEND TALLINN - ISTANBUL - BAKUU
Koguneme kell 10:30 Tallinna lennujaama infoleti juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn - Istanbul kell 12:40-16:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 1422). Jätkulend Bakuusse kell 17:20 - 21:00 (kohalikud lennuajad, lennunumber TK334). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Saabudes transfeer hotelli. Majutamine hotelli Central 4* või sarnaseks järgnevateks öödeks.

2. PÄEV - BAKUU
Hommikusöök hotellis. 
Linnaekskursiooni algus Bakuus. Linnatuur algab Ülalinna memoriaalpargi külastusega. Ülalinna park asub mäetipul Bakuu lääneosas. See on parim koht linnapanoraami ja lahe imetlemiseks. Aserbaidžaani pealinna arhitektuur on eklektiline; see on kombinatsioon mitmetest stiilidest nagu neobarokk, klassitsism ja moodne arhitektuur. Linnamaastikke iseloomustavad mõjutused idast kui läänest. Ekskursioon jätkub Bakuu vanalinnas. Näeme vanalinna põhilisi vaatamisväärsusi: Shirvan Shahi paleed, linna sümbolit Neitsitorni, karvansarai, mošeed, vanad müürid ja munakiviteed. Heydar Aliyevi nimelise kultuurikeskuse külastus. Pärastlõunal külastame vaibamuuseumi, mille disain on eriline, sest see on ehitatud nii nagu näeb välja volditud vaip. Jalutame Bakuu promenaadil; näeme parlamendihoonet ja M. Magomayevi nimelist filharmooniateatrit, Bakuu linnavalituse hoonet ja külastame Valitseja aeda

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV - BAKUU - ABSHERON – MEHEMMEDLI – GOBUSTAN – MUDAVULKAANID
Hommikusöök hotellis. Aserbaidžaan on üks vähestest kohtadest maailmas, kus isegi praegu on võimalik näha tulekultuse elemente ja jäänuseid antiiksest muinaspärslaste usundist. Kohad, kus õli tuleb maa seest ja looduslikud gaasid purskavad maapinnast isesüttivate tõrvikutena on alati meelitanud tulekummardajaid üle maailma. Tuletempel Ateshgah (sõna sõnalt “tule maja”) asub 30 km kaugusel Bakuu südalinnast, Absheroni poolsaare kaguosas. Järgmisena külastame Mehemmedli küla, mille lähistel on Yanardaghi mägi. Sõna ‘’Yanar’’ tähendab aseri keeles ‘’põlev’’ ja ‘’dagh’’ mägi. Ja see on tõepoolest põlev mägi, mitte kujundlikult vaid päriselt. Varem oli Absheronis palju kohti, kus looduslik gaas purskus põlevana maapinnale, kuid seoses nafta massilise puurimisega, on hakanud  selline vaatepilt kaduma. Ja ometi on see üks väheseid kohti maailmas, kus looduslik gaas purskab maapinnale.
 
4. PÄEV - BAKUU - SHEMAKHA - SHEKI
Hommikusöök hotellis. Lahkume Aserbaidžaani pealinnast ja alustame sõitu üle Kaukasuse riigi kirdeossa. Juba lühikese sõidu järel asenduvad kuivad maastikud tihedate mägimetsadega. Teel külastame Shamakhi linna, milles asub piirkonna suurim mošee ‘’Juma’’ ja valitsejate Shirvan Shahs – ‘’Yeddi Gyumbayaz’’ hauad. Ööbime kahel järgneval ööl Shekis hotellis 4*.

5. PÄEV - SHEKI
Hommikusöök hotellis. Alustame Sheki avastamisega. Sheki on üks Aserbaidžaani kuulsamaid ja antiikseimaid paiku, mis asub 700 m kõrgusel merepinnast justkui amfiteater ümbritsetuna mägede ja tammemetsadega. Antiikset linna nimetati pikalt siidikeskuseks ja oli tähti
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
s peatuspunkt Suurel Siiditeel. Alustame Sheki ekskursiooni 18. sajandi Khani suveresidentsi külastamisega. Seda paleed kaunistavad imetabased freskod ja hämmastavad vitraažid. Seejärel külastame erinevaid käsitöömeistrite töökodasid. Külastame Kishi küla ja legendaarset kirikut. Legendi järgi ehitati kirik 78AD, aga teadlased paigutavad kiriku rajamise veelgi varasemasse aega.

6. PÄEV - LAHIJ - BAKUU
Hommikusöök hotellis. Hommikune sõit Lahijsse, mis on kuulus küla Ismayilly piirkonnas. Enamik 2000 elanikust tegelevad antiikse käsitööga nagu graveeritud pronksitööga ja vaibakudumisega. 19. sajandi keskpaigas oli Lahijs üle 200 töökoja. Kauplejad avastasid Lahij käsitöö sajandeid tagasi ja müüsid neid kallite hindadega Baghdadi (Iraak), Shirazi (Iraan) ja teiste Kesk-Ida linnade turgudel. Külastame pronksitöökodasid, kus saame improviseeritud tunni osaliseks ja näeme pronksimeistreid kasutamas väikseid puuvasaraid taldrikute, kandikute, tasside, pokaalide ja kannude vormimiseks ja kaunistuste loomisel, just nagu nende eelkäijad on aastasadu teinud. Majutume Bakuus hotellis 4*.

7. PÄEV - GOBUSTAN, LEND BAKUU-ISTANBUL
Hommikusöök. Ekskursioon Gobustani petroglüüfide kaitsealalale. See paik on tuntud oma ideaalselt säilinud kaljumaalingute – petroglüüfide poolest. Omapärane arhiiv muistsete inimeste maailamanägemusest. Gobustani kalju ei ole mitte ainult eredaimad tunnistajad siin elanud inimeste elust, vaid annavad ülevaate kogu piirkonna ajaloost 15000 aastat tagasi. Eriti huvitavad on joonistused mitmeaerulistest paatidest, millel on valgusvihk ahtris. Need on joonistatud inimestest kõrgemale ning see on andnud alust mitmeteks einevateks seletusteks jooniste tähenduse kohta. Tänapäeval on Aserbaidžaani teadlased leidnud, kirjeldanud ja uurinud üle 4000 petroglüüfi ja see oluline töö jätkub. Enne ringi Gobustanis on külalistel võimalus tutvuda samanimelise interaktiivse muuseumiga, kus kaasaegse tehnika abiga on võimalus saada lisainformatsiooni Gobustani looduse kohta. 
Vähesed teavad, et Aserbaidzaanis on kõige rohkem aktiivseid mudavulkaane maailmas. Gobustanis on nende jälgi samuti. Need vulkaanid on moodustunud koonusekujulistest mägedest, mille jalamil on kraater. Külalistel on võimalus neid vulkaane külastada. Alustame teekonda tagasi Bakuusse. Hilisõhtul suundume lennujaama. 

8. PÄEV - LEND BAKUU - ISTANBUL - TALLINN
Lend Bakuu–Istanbul 02:35-04:50 ja Istanbul–Tallinn 07:50-11:30  (lennu numbrid TK337 ja TK14221).. TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 03. veebruar 2023
 
Kuumad pakkumised