Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LENNUD TALLINN - MADAGASKAR 
Koguneme Tallinna lennujaamas ja alustame teekonda.

2. PÄEV. SAABUMINE MADAGASKARILE
Madagaskar tervitab! Saabume pealinna Antananarivosse, majutume hotelli ja seejärel sõidame avastama pealinna. 

Antananarivo või nagu kohalikud hellitavalt ütlevad Tana asub saare kesksel platool ja koos ümbritseva alaga on kõige asustustihedam koht Madagaskaril. Linnas elab umbes 3 miljonit inimest. Algselt Merina rahvarühma elupaik, on Tana tänapäeval koduks kõigile 18 malagassi rahvale ning samuti hiinlastele, hindudele ja eurooplastele, kes on sinna elama asunud alates 1610. aastast. Erinevalt teistest Lõuna-Aafrika pealinnadest oli Antananarivo suurlinn juba enne koloniaalaega. Välismaalasi lubati linna elama alates 1810. aastast ja esimestena saabusid Euroopast misjonärid. Peale mitmeid tulekahjusid 1860-tel aastatel lubas kuninganna Ranavolana II ehitada maju ka kivist, enne seda ehitati kivist ainult hauamemoriaale. Uued majad olid segu inglise, kreooli ja malagassi ehitusstiilidest ja seda tuntakse „malagassi majana“. Pealinn Antananarivo on värvikirev ja mitmepalgeline linn, kus leiab hulgaliselt malagassi stiilis prantsuse, aafrika ja indoneesia söögikohti. Samuti Madagaskari stiilis vanilli kana ja seebu piprasteak’i.

eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Aafrika, Ameerika, USA, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours3. PÄEV. KÄSITÖÖTURG - MORONDAVA 
Külastame käsitööturgu Antananarivos ja suundume lennujaama, et lennata saare läänerannikule Morondavasse

Morondava linn asub samanimelise jõe suudmes ja on unine väikelinn, mida tuntakse üle maailma kui kohta, mille lähedal kasvavad baobabid. Kohalikud inimesed nimetavad baobabe „metsa emaks“. Morondava lähedal asuval baobabide alleel on umber kakskümmend viis 30 meetri kõrgust baobabi, mille vanus ulatub 2800 aastani. Need on jäänukid rikkalikust troopilisest metsast, mis kattis tervet saart. Viimase paarikümne aastaga on Madagaskari rahvaarv kasvanud 12 miljonilt 27 miljonile ja rohkelt metsa on maha võetud, et teha ruumi põllumajandusele. Jalutame mööda baobabide alleed ja imetleme päikeseloojangu värvides taeva taustal neid imelisi puid.

4. PÄEV. KIRINDY METS 
Alustame hommikul vara sõitu 4×4 sõidukitega Kirindy metsa, mis laiub 100 ruutkilomeetrisel alal ja on koduks paljudele endeemsetele loomaliikidele, kellest üks huvitavamaid on votsovotsa ehk hiiglaslik hüppav rott. Kirindys elab ka palju erinevaid leemuriliike, nagu maailma kõige pisem leemur – Madame Berthe`i hiirleemur, pügmee leemur, paksu sabaga kääbusleemur ja teised. Samuti elab seal saare peaaegu ainus kiskja, kassi ja saarma segu välimusega fossa, hulk kameeleone ja gekosid.

Tsiteerides taas Gerald Durrelli on Madagaskar ja selle loodus niivõrd eripärane, et seal leidub leemureid, kes on nelja-aastase lapse suurused, ja leemureid, kes mahuvad kohvitassi. Siin on golfipalli suuruseid mullakakandeid ja lehvikute suurusi ööliblikaid.

5. PÄEV. BETHANIA KALURIKÜLA - ANTSIRABE
Enne pikemat sõitu saare keskossa teeme piroogisõidu Bethania kalurikülasse. Madagascari läänerannikul Bethanias elavad Vezo inimesed, kes on olnud nomaadid ja pikapeale jäänud paikseks. „Vezo“ tähendab inimesi, kes kalastavad, aga ka „need, kes võitlevad merega“. Vezod kasutavad kala püüdmisel lihtsat paati väljaulatuva lisatoe ja kolmnurkse purjega. Kuid viimastel aastatel on Madagascar hädas tänapäevaste piraatidega Hiinast, Taist ja Lõuna-Koreast, kes käivad Madagascari vetes illegaalselt kalastamas ja jätavad sel viisil kohalikud elanikud ilma tööta ja toiduta, samuti on ülepüügi tõttu juba langenud kalade arvukus.

Lõuna ajal jätkame teekonda Antsirabesse ja ööbime seal.

eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Aafrika, Ameerika, USA, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours6. PÄEV. ANTSIRABE - TRITRIVA JÄRV
Antsirabe on suuruselt kolmas linn ja on tuntud pousse-possede ehk inimjõul toimivate reisikärude poolest. Malagassi keeles tähendab nimi Antsirabe „koht, kus on palju soola“, nimi on tekkinud arvatavasti paljude kuumaveeallikate järgi. Linna asutasid Norra misjonärid, kellele meeldis see kohta jahedama kliima tõttu. Antsirabe asub 1500 m kõrgusel subtroopilise kõrgmaa kliimavööndis ja talvisel ajal võib õhutemperatuur langeda alla 0 C. Antsirabe asub Ankaratra vulkaanilises vööndis ja selle ümbruses leidub mitmeid veega täidetud vulkaanikraatreid. Üks nendest on Tritriva järv, mida läheme vaatama. Tritriva järve kraatri serv on 200 m kõrgusel merepinnast ja järv ise ainult 50 m kõrgusel. Huvitav on see, et järve veetase langeb vihmaperioodil ja tõuseb taas, kui monsuunvihmad on üle läinud.

Teel külastame parimat Madagaskari roomajate parki – Peyrieras Reptile Park. Nime sai park prantsuse entomoloogi ja loodusuurija Peyrierase järgi. Pargis elavad kõik Madagaskaril esindatud roomajad – kameeleonid, iguaanid, konnad, gekkod, krokodillid ja ka liblikad. Samuti Verreaux sifaka ja tavaline pruunleemur. Ööbime Andasibe pargi lähedal.

7. PÄEV. MITSINJO PARK - ANKANY NOFY
Hommikut alustame Mitsinjo pargi külastamisega, kus näeme veel ainult Madagaskarile omasid ainulaadseid loomi. Park asub troopilises vihmametsas ja on asutatud ning juhitud samanimelise kogukonnaorganisatsiooni poolt, kes tahtsid ise hoolitseda oma vihmametsa säilitamise eest. Kuna Madagaskaril on viimasel sajandil maha raiutud väga palju põlismetsi, et teha ruumi põllumaa jaoks ja toita üha kasvavat rahvastikku, siis on paljudes kohtades pinnas erodeerunud ja põuane. Mitsinjosse rajati puukool, kus kasvatatakse Madagaskarile omaseid puid, mille abil taastatakse metsi.

Peale pargi külastamist alustame sõitu Brickaville’i , kus istume mootorpaadi peale ja sõidame Ankany Nofy. Ankany Nofy tähendab kohalikus keeles „unistuste peas“ ja on eralooduspark, mis on rohkem tuntud Palmariumi nime all. See väike paradiis asub Ampitabe järve kaldal ja on juurdepääsetav ainult vett pidi. Troopilise vihmametsa alla on ehitatud bungalod ja ilus rand suvitajatele. Looduspark on suurepärane koht leemurite, kameeleonite, konnade ja maailmas ainulaadsete aye-ayede vaatlemiseks. Looduspark asub Madagaskari idarannikul ja seda eraldab India ookeanist vaid Ampitabe järv. Ookeani lähedus annab piirkonnale pideva niiskuse ja seal sajab isegi kuival ajal. Taimede armastajad saavad imetleda suurel hulgal erinevaid orhideesid ja lihasööjataimi. Ööbime looduspargis ja läheme õhtupimeduses retkele otsima öise eluviisiga loomi.

8. PÄEV. TAMATAVE - MAHAMBO RAND
Madagaskar äratab meid looduse häältega. Peale hommikusööki sõidame paadiga tagasi üle järve Tamatavesse ja jätkame sõitu mööda India ookeani kallast Mahambo Beach’ile, kus ööbime. Teed Madagaskaril on lõunamaiselt muhklikud ja lohkudega ja sõitmine võtab kauem aega. Mahambo rand on ilusa liivarannaga elust pakatav paik, kus varahommikuti tulevad ookeanilt värske kala koormaga kalamehed ja lapsed püüavad vees kaheksajalgu. Õhtul naudime rannamõnusid ja troopilisi kokteile.

9. PÄEV. SAINTE MARIE SAAR
Täna ootab meid ees kurikuulus Sainte Marie saar, kohalikus keeles Nosy Boraha. Miks kurikuulus? Sest Sainte Marie on vana hea piraatide saar, kust valmistati ette röövretki India ookeanile röövimaks Filipiinidelt, Indiast, Indoneesiast ja Malaisiast tulevaid täislastis laevu. Esimene piraatide asustus tekkis saarele 1691. aastal inglise merekapteni Adam Baldrigi poolt, piraatide kuldajast on saarele jäänud piraatide surnuaed. Paljud piraadid jäidki elama saarele ja lõid endale perekonnad ning nende järglased elavad saarel siiani. Kõige tuntum piraadikapten oli William Kidd ehk Captain Kidd.

Tänapäeval on saar oma ilusate randadega puhkajate paradiis. Veedame mõnusalt aega päikesepaistes mererannal.

10. PÄEV. VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS
Puhkus Sainte Marie saarel.

eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Aafrika, Ameerika, USA, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours11. PÄEV. ANDASIBE
Alustame tagasisõitu Sainte Marie saarelt. Sõidame paadiga Mahambosse ja sealt bussiga Andasibesse, kus ööbime. Tee peal teeme peatuse Toamasinas ja suundume kohalikule turule, mis on sama värvikirev kui Madagaskar ise. Turul näeb kõike alates käsitööst ja lõpetades saarel laialdaselt kasvatatavate vanilli, nelgi, kaneeliga ja metsiku pipraga. Nelk ja vanill on saarele olulised ekspordiallikad. Iga päev tuuakse turule värskelt korjatud mangosid, rambutane, liitšisid, guaave, banaane (11 liiki) ananasse ja palju muud. Ka liitšide kasvatamine on saareelanikele oluline sissetulekuallikas. Näeme ka hulgaliselt erinevaid riisisorte, mis on põhitoit ja ilma milleta ei möödu ükski söögikord.

12. PÄEV. VAKONA ERAPARK - TANA; ALGAB KODUTEE
Hommikul teeme tutvust Vakona erapargiga. Vakona on koduks Madagaskari endeemsetele loomadele, ka kõige pisemale kameeleonile – küünepikkusele Brookesia minima kameeleonile, krokodillile ja eksootilistele lindudele. Vakonasse on rajatud Leemurite saar, kus elavad vangistusest päästetud leemurid. Saarele saab sõita ainult kanuuga. Seal elab ka suurim leemurlane indri indri, kohalikele elanikele – babakoto. Indri on mustvalge kasukaga ja võib kasvada kuni 72 cm pikaks. Indriga on Madagaskaril seotud mitu legendi ja teda ei tohi tappa, see on tabu.

Seejärel sõidame pealinna Tanasse, kus teeme tutvust linnaga, sööme lõunat ja läheme tagasilennuks lennujaama.

13. PÄEV. SAABUMINE TALLINNASSE
Saabume Tallinna lennujaama. Reisi lõpp.


Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.



Viimati uuendatud 03. juuni 2021
 
Kuumad pakkumised