Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - CASABLANCA 
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama infoletist vasakult asuva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn - Frankfurt kell 18:40-20:05 (kohalikud kellaajad) ning Frankfurt - Casablanca  kell 22:15-00:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH883, LH1330). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! 
Majutus Casablanca hotellis Diwan või sarnases.

2. PÄEV. CASABLANCA - RABAT - FES
Hommikusöök. 
Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri, muuhulgas tutvume Maroko nelja kuningliku linnaga ehk linnadega, mis on ajaloo vältel nautinud Maroko pealinna staatust. Näeme ülevaatliku bussiekskursiooni käigus Maroko tänapäeva suurima linna ning riigi ärimeka Casblanca tähtsamaid vaatamisväärsusi. Teeme pildistamispeatuse  ühe maailma suurima mošee - Hassan II pühakoja juures. Seejärel võtame suuna oma reisi esimese kuningliku linna ja riigi praeguse ametliku pealinna Rabati poole, mis võlub vanade kindluste, ajaloolise linnasüdame ja eksootiliste aedadega. Imetleme Hassani torni juures panoraamvaadet ning pildistame kuningas Mohammed V mausoleumi. Õhtuks jõuame Fesi - teise Maroko kuninglikku linna. Majutus kahel järgneval ööl Fesi hotellis Sofia või sarnases.

3. PÄEV. FES - MEKNES - VOLUBILIS
Hommikusöök. 
Fesi linnaekskursiooni käigus näeme kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Imetleme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäikudesse, kus tutvume Fesi traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Fes el-Bali on kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn. See on maailma suurim autovaba tsoon, kus ainsateks liiklusvahenditeks on suurte koormatega eeslid. Seejärel suundume kolmandasse kuninglikku linna - Meknesi. Näeme Maroko Versailles'na tuntud linnas ainsat kuningapaleest säilinud osa - hobusetalle. Samuti külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike. 
 
4. PÄEV. IFRANE - KÕRB
Hommikusöök. 
Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib hea õnne korral ahve näha. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis Auberge du Sud või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök.
  
5. PÄEV. DÜÜNID - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG
Enne hommikusööki saavad soovijad soodsa ilma korral Merzouga düünides päikesetõusu nautida ning kõrbes kaamelisõitu proovida. 
Hommikusöök hotellis. 
Lahkume kõrbest. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Majutus  hotellis Ibis Ouarzazate või sarnases.
 
6. PÄEV. AÏT-BENHADDOU - MARRAKECH
Hommikusöök. 
Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd
Jõuame riigi kuulsaimasse linna, neljandasse kuninglikku linna - punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikesejoojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Majutus kahel järgneval ööl Marrakechi hotellis El Andalous või sarnases.
 
7. PÄEV. MARRAKECH
Hommikusöök. 
Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid.

Soovijatele Marrakechi vanalinna restoranis Maroko õhtu folklooriprogrammi ja kolmekäigulise õhtusöögiga (lisatasu eest). 

8. PÄEV. MARRAKECH - ESSAOUIRA -AGADIR
Hommikusöök. 
Külastame 20. sajandi alguses prantsuse orientalisti poolt rajatud ning kuulsa moekunstniku Yves Saint Laurent'i poolt renoveeritud Majorelle'i aedasid. Meid ootab keset tempokat suurlinna melu roheline oaas - igihaljad bambusesalud, turritavad kääbuspalmid, kõrged agaavid, kaktuseaiad, vörvikirevad buganvillapõõsad, erkoranžid mungalilled, roosad pelargoonipuhmad, vesiroosidega kaetud tiigid jpm. 
Soovijad saavad külastada ka islami kunsti muuseumit, kus eksponeeritakse rikkalikku rahvariidekollektsiooni, kauneid Põhja-Aafrika tekstiile, luksuslikke juveele ning teisi kunstiaardeid. Samuti võib käia kõrvalasuvas Yves Saint Laurent'i muuseumis haute couture rõivakollektsioone imetlemas.

Suundume UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse Essaouirasse. See portugallaste ehitatud linn on tuntud ka Mogadori nime all. Teeme ekskursiooni müüridest ümbritsetud ajaloolises linnasüdames medinas, mis on tuntud arvukate soukide, valgete majade ning puitnikerdustega uste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest ning linna restoranid on tuntud oma värskete mereandide poolest.  Õhtuks jõuame kuurortlinn Agadiri. Majutus kahel järgneval ööl Agadiri hotellis Best Western Odysse park või sarnases.

9. PÄEV. PUHKUS AGADIRIS
Hommikusöök. 
Tänane päev on Agadiri laial rannaliival lebamiseks ning Atlandi ookeani lainetes mõnulemiseks. Õhtul saab mööda pikka rannapromenaadi jalutada ning maalilises jahisadamas  münditeed või kokteili nautida. 

10. PÄEV. KOJULEND AGADIR - FRANKFURT - TALLINN
Hommikusöök. 
Vaba hommikupoolik ning keskpäeval transfeer lennujaama. Lend Agadir - Frankfurt kell 14:45-19:40 (kohalikud kellaajad) ning Frankfurt - Tallinn kell 21:15-00:30 (kohalikud kellaajad). 

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 11. august 2021
 
Kuumad pakkumised