Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV - LEND TALLINN - ISTANBUL - PHUKET
Koguneme kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn-Istanbul 18:55-23:15 ja Istanbul-Phuket 02:15-15:40 (lennunumbrid TK1424, TK172). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! 
 
2. PÄEV - PHUKET
Saabume Phuketti kell 15:40. Saabumisel transfeer hotelli. Majutus Phuketis järgneval neljal ööl hotelli The Charm Resort**** või sarnases. Esmatutvus Phuketiga ning vaba õhtupoolik puhkuseks. 
 
3. PÄEV - VABA PÄEV RANNAS / soovijatele „BONDI SAARTE“ EKSKURSIOON KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. 
Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste saartega, millele on lisanud kuulsust ka see, et siinseid maalilisi paiku on kasutatud isegi kahes James Bondi filmis: „Mees kuldse relvaga“ ja "007 ja igavene homne". Üks maailma kauneimaid loodusimesid - teravad kaljusambad tõusevad kristallselgest mereveest, põnevad koopad, ujuvatele pontoonidele ehitatud küla kus sööme ühiselt lõunat, võrratu loodus ning päeva lõpetuseks pehme siidise liivaga rand, et veidi puhata ja supelda. Lühidalt: päev paradiisis!
 
4. PÄEV - VABA PÄEV RANNAS / soovijatele PHI-PHI-JA KHAI SAARTE TUUR KIIRKAATRIGA
paat
 (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. 
Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste saartega.  Mõlemad, nii Phi Phi Don kui Phi Phi Ley on kuulsad oma kristallselge türkiissinise merevee, valge liiva, õrnalt tuules õõtsuvate palmide, sinise taeva ja naeratavate inimeste poolest. Phi Phi saared on üks neid loodusimesid kus tunned end kui paradiisis. Kristallselged veed pakuvad imelist vaadet korallide ja kalade maailmale. 

5. PÄEV - VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks.

6. PÄEV - LEND PHUKET - CHIANG MAI
Kerge hommikusöök. Transfeer lennujaama. Kell 08:45-11:05 lend Chiang Maisse.
Sööme lõunat traditsioonilises restoranis (hinna sees) ning soovijad saavad külastada lähedal asuvaid teemandi- ja tai siidi keskust. Majutus järgneval neljal ööl Chiang Mais hotellis Centara Riverside**** või sarnases. Suundume Wat Doi templisse - Põhja-Tai pühasse paika. Seejärel külastame Hmongi mägiküla, kohtume kohalike külaelanikega, tutvume muuseumiga. Esimese õhtu veedame kulgedes mööda Chiang Mai ööturgude tänavaid. 
 
7. PÄEV - CHIANG MAI - ELEVANDID - MÄGIHÕIMUD - LILLEFESTIVAL
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva esimese poole veedame Chiang Mai läheduses asuvates mägedes tehes tutvust mägihõimudega. Lisud, Load, Hakad, Hmongid, Karenid - neid hõime on mitmeid, kes on endale Põhja-Tai metsikul mägismaal kodu loonud. Läheme meiegi ja teeme tutvust nende inimestega, kelle traditsioonid ning uskumused ulatuvad sajandite taha, kes oma koduküladest pea kunagi ei lahku ning kelle arvates eurooplased väga vahvad ja naljakad välja näevad. Suundume tagasi Chiang Maisse Sööme ühiselt lõunat (hinna sees). Elevandikülad on kuulsad oma eheduse poolest. Metsatöödelt päästetud elevandid elavad külaelanikega haruldases harmoonias. Kõigepealt tutvume elevantidega, vaatame nende etendust ning seejärel võivad soovijad teha 30-minutilise sõidu elevandi seljas (lisatasu eest). 
Pärastlõunal vaatleme lillefestivali
 
8. PÄEV - CHIANG MAI - CHIANG RAI - KULDNE KOLMNURK
Hommikusöök hotellis. Kuldne kolmnurk on inimeste meeli erutanud juba pikka aega, väidetavalt natuke pahaendeline, samas looduskaunis, ühtlasi rikas ja vaene - ei oska keegi seda müstilist paika täpselt kirjeldada. Mekongi jõgi, mis läbib kuldse kolmnurga madalaid maid on sajandeid olnud peamiseks transpordi marsruudiks Myanmari, Tai, Laose ja Kambodža vahel. Asume teele varahommikul. Külastame Mae Kachani kuumaveeallikaid, kaunist Valget templit, Kuldset Kolmnurka, ajaloolist Chiang Rai piirilinna Mae Said. Ühine lõunasöök (hinna sees). Tagasi Chiang Maisse jõuame sel päeval hiljem, kella 20.00 paiku.
 
9. PÄEV - CHIANG MAI - SUKHOTAI elevandid
Hommikusöök. Meie tee viib lõuna suunas. Silma jäävad Tai külad, riisiväljad, värvikirev elu omas tempos. Teeme ringkäigu ajaloolises Sukhothais. Ajalooline linnakeskus, arheoloogiline ala (UNESCO) ning Sukhothai kuningriigi tekkelugu. Sukhothai provintsi pealinn Sukhothai on täna rahulik linnake Yomi jõe kaldal. Lõunat omal kulul sööme kaasaegse kaubanduskeskuse toiduhoovis. 
Teeme tutvust tänapäevase linnaga ning majutume hotellis Heritage Resort**** või sarnases. 

10. PÄEV - SUKHOTHAI - AYUTTHAYA
Hommikusöök hotellis.  Hommikul külastame võimaluse korral Sukhotai väikest loomaaeda, kus kaelkirjakud, kilpkonnad, pärdikud ja kirevad linnud moodustavad huvitava koosluse. Meie tee viib mööda looduskaunitest aladest, kus mägismaad vahelduvad viljapõldudega, kus väikesed külakesed on tipitud Tai kuulsaimate loodusparkide Mae Wa, Si Satchanalai, Wiang Kosai ja Doi Khun Tani vahele. Fotopeatusteks valime välja parimad paigad.  Võtame suuna Siami kuningriigi endise pealinna Ayutthaya poole. See unikaalne linn oli Siami riigi keskuseks ja pealinnaks 14-18. sajandil, olles omalaadseks sulatusahjuks erinevatele kultuuridele. Ayutthayas olid teretulnud nii Aasia kaupmehed kui ka Euroopast pärit meremehed, kes kõik said õiguse rajada just endale sobivad kodud. Kuningas Narai valitsuse ajal oli Ayutthaya Kagu-Aasia kauneimaid ning jõukamaid linnu. Prantsuse suursaadik võrdles Ayutthayat tolleaegse Pariisiga — suurim mõeldav kompliment! Ayutthaya oli Siami kuningriigi arhitektuuriline, poliitiline, majanduslik ning religioosne keskus rohkem kui 400 aastat. Tänane Ayutthaya (UNESCO) on põnev arheoloogiline ala, mis annab tunnistust kunagisest hiilgusest ning samas armas linnake, kus kohalikud elanikud endiselt kunagisi hiilgeaegu meenutavad. Ühise õhtusöögi ajal (hinna sees) teeme tutvust õhtuse Ayutthaya linnaga. Majutus Ayutthayas hotellis Kantary**** või sarnases.
 
11. PÄEV - AYUTTHAYA - BANGKOK
Hommikusöök. Varahommikul võimalik osa saada munkade tseremooniast. Oma teekonnal külastame Bang Pa In paleekompleksi, sõidame paadiga mööda Chao Phraya jõge Ayutthayasse, käime Wat Phanan Choengis, sööme ühiselt lõunat (hinna sees) ning Ayutthaya arheoloogilisel alal. Jätkame sõitu Bangkokki. See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Ku
igi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised. Seejärel suundume hotelli ja majutume Bangkokis hotellis Centara**** või sarnases.  Ühine õhtusöök. 

12. PÄEV - BANGKOK
Hommikusöök. Alustame tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. Eksootilisel mootorpaadisõidul mööda Chao Phraya jõge ja Thonburi kanalit näeme elu-olu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume kodujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselaniga. Sööme ühiselt tai lõunasööki. 
tempel

13. PÄEV - BANGKOK  JA VABA AEG - LEND BANGKOK - ISTANBUL
Hommikusöök. Külastame Bangkoki Suurt paleed ning alustame Smargdbuddha juurest oma ajaloolist teekonda Taimaa lätete juurde. Vaba päev Bangkokis. Lend Bangkok-Istanbul 23:30-06:10 (kohalikud kellaajad), lennunumber TK69. 

14. PÄEV - ISTANBUL - TALLINN
Saabume Istanbuli.  Lend Istanbul-Tallinn 09:30-11:45 (kohalikud kellaajad) lennunumber TK1421.

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 22. september 2022
 
Kuumad pakkumised