Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV; 10. november | LEND TALLINN - MEXICO CITY
Lend Tallinn - Frankfurt - Mexico City kell 06.50-18.55
Saabumisel transfeer hotelli Benidorm (või samaväärne) ning soovijatel on võimalus liituda giidiga õhtusöögiks.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV; 11. november | MEXICO CITY - TEOTIHUACAN
Hommikusöök.
Jalutuskäigul Mehhiko vanalinnas näeme tõelisi pärle nagu pealinna neoklassikaline kultuurikeskus Palacio de las Bellas Artes, ikooniline oma kuldse kupli ja sellel lasuva ingli poolest, kus saame näha kuulsa kunstniku Diego Riviera seinamaale ning gooti-stiilis Metropolitani katedraali, mis ehitatud vaid veidi peale hispaanlaste vallutust kunagise asteekide pealinna, järve keskele rajatud Tenochititlani südamesse, praeguse Mexico City keskplatsile Zócalo. Soovijatel on võimalust avastada kohalikke turge või vanalinna muuseume.

Seejärel külastame Kolme Kultuuri platsi, kus langes asteekide impeerium andes nõnda teed uuele Mehhikole. Siin näeme teineteise kõrval seisvat kontrastseid mesoameerika, koloniaalhispaania ja sotsialistliku Mehhiko arhitektuuri. 

Peale lõunat  külastame kunagise asteekide kommertslinna Teotihuacáni ehk Jumalate Linna, ronime pea 70-meetriste Kuu- ja Päikesepüramiidi tippu ning räägime legende maailmaalgusest, mis aitab meil mõista ühes asteekide Päikesekivi sümbolit, mis asetseb ka 10-peesose mündi tagaküljel. Külastame “jumalatejoogi” pulque pruulikoda ning imetleme jooki nautides püramiidide taha loojuvat päikest. 

Õhtul ootab meid ees ühine õhtusöök, kus saame maitsta rikkalikku Mehhiko kööki kohaliku tantsu ja muusika saatel. 

3. PÄEV; 12. november | CHAPULTEPECI LOSS - COYOCAN
Hommikusöök ja tubade loovutus. Asjad jätame hotelli hoiule.
Sõidame Chapultepeci lossi, 1996. aasta Romeo ja Julia (peaosades Leonardo DiCaprioga ja Claire Danes) filmimispaika, mis jutustab meile Mehhiko loo läbi selle erinevate valitsejate. Selles euroopalikus neo-klassistlikus lossis, mis on ehitatud asteekide pühasse paika, mäetipule, mis vaatab alla Mehhiko pealinnale, asub täna Rahvuslik Ajaloomuuseum. Varasemalt on loss olnud elupaigaks nii Hispaania kuninga asetäitjatele, eurooplastest imperaatoritele ning Mehhiko diktaatoritele ja presidentidele. Just selle lossi terrassilt heitsid end alla Mehhiko kangelaslapsed, los niños héroes, ohverdades end nii lossi kaitseks Mehhiko-USA sõjas 19. sajandil. 

Vaba aeg Chapultepeci pargis. Lossipark on võrreldav Central Parkiga New Yorgis, sest tegemist on siin terveks päevaks: võta aeg maha mõnes kohvikus või proovi kohalikke maitseid mõnes puestositos, külasta loomaaeda või lõbustusparki, tee vesijalgrattaga tiir tiigile, naudi meelelahutajate show'd või lase endast andekatel kunstnikul vaid mõne euro eest teha muljetavaldav karikatuur. Soovijatel on võimalik lisaks külastada ka pargi küljel asuvat Mehhiko Antropoloogia Muuseumit, mis annab ulatusliku ülevaate piirkonna põlisrahvastest ja nende pärimustest, seda nii Kolumbuse eelsest kirevast ajast kui ka kolonisatsiooni järgsest.

Pärastlõunal sõidame Coyocáni. See, pealinna tänane boheemlaslik ülikooli linnaosa, mille kitsad alleed on ääristatud lugematute kohvikute ja restoranidega, oli esimene Uue Hispaania pealinn. Just siin elas Hernán Cortés oma vägedega Asteekide Impeeriumi vallutamise ajal. Tuntum on piirkond aga mitme kunstniku, nagu näiteks Diego Rivera, endise elukohana. Siit leiame kuulsa Casa Azuli, kunstniku Frida Kahlo, nii põlisrahvaste kui ka feministide embleemi majamuuseumi, mida on soovijatel võimalik ka külastada.
Päeval on vaba aega iseseisvaks lõunatamiseks.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid

4. PÄEV; 13. november | KUUMAVEEALLIKAD - MESKALI PRUULIKODA
Hommikusöök.
Alustame bussisõitu Oaxaca poole. Teel külastame ajaloolist Puebla linna.
Võimalusel teeme teepeal peatuse mesoameeriklaste sapoteekide kõige olulisemates varemetes, UNESCO maailmapärandi nimistus olevas Mitlas, mis tuntud ka kui surnute linn. Siinsed varemed on kontinendil unikaalsed ning meenutavad oma sammastega suuresti Vana-Kreeka arhitektuuri. 

Jätkame päeva meskali pruulikoja külastusega, kus sööme ka ühiselt lõunat proovides erinevaid meskale, milles on tihti röövikuid põhjas. Oaxaca traditsiooniline, agaavist tehtud jook meskal on sarnane tekiilale, kuid on oma maitselt tunduvalt maalähedasem. Oaxaca linna naastes külastame võimalusel veel tekstiilitootmise linna Teotitlani ning maailma kõige kogukamat puud, pea 60 meetrit laia Tule puud, mille ümber ringi võtmiseks on vaja umbes kolmekümment inimest. Tule puu on rohkem kui 2000 aastat vana ning mitmete mesoameerika rahvaste püha puu, tuntud paiguti ka kui elupuu. 
Ööbimine Oaxacas, hotell Mision de Los Angeles 3* või samaväärses.

5. PÄEV; 14. november | MONTE ALBAN - OAXACA VANALINN
Hommikusöök.
Hommikul külastame sapoteekide ja misteekide linna, järjekordselt UNESCO maailmapärandi listis oleva Monte Albáni, ühe mesoameeriklaste esimese linna hästi säilinuid varemeid. Varemete juures ringi jalutades õpime sapoteekide ja misteekide kultuuri ning talitluste kohta, mis mõjutavad tänapäevast Oaxacat siiani.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
Pärastlõunal uitame mööda Oaxaca vanalinna tänavaid, külastades selle turgusid, platse ja kirikuid. Peatume mitmete tänavatoidu kohtade juures, kus soovijatel on võimalik proovida erinevaid kohalikke maitseid, mille poolest Oaxaca osariik just kuulus on. Pärastlõuna on vaba linna omapäiseks avastamiseks. 

Ööbimine Oaxacas.

6. PÄEV; 15. november | TEHUANTEPEC JA KOHALIKUD
Hommikusöök.
Hommikupoolik on vaba,  ühist lõunat läheme sööma kohalike juurde ning seejärel jätkame teekonda koloniaallinna San Cristobal de las Casase poole Chiapase osariigis.

Õhtuks jõuame ööbima hotelli Plaza Magnolias, kuhu jääme kaheks ööks.

7. PÄEV; 16. november | SUMIDERO KANJON - CHIAPA DE CORZO
Hommikusöök.
Hommikul sõidame Sumidero kanjonisse, mis on ligi kilomeeter sügav. Enne paadi võtmist teeme kanjoni äärtel kõrkuvatel vaateplatvormidel peatusi nautimaks sealt avalduvaid vapustavaid vaateid. Jätkame paadisõiduga smaragdrohelistel Grijalva jõe vetel kanjoni käänulistes käikudes, mis vihmametsadega palistatud. 

Tagasisõidul külastame linna Chiapa de Corzot ja sealset kuulsat moori purskkaevu, Hispaania Andaluusia piirkonnast inspireeritud La Pila. Linnas on soovijatel võimalik lõunastada. 

8. PÄEV; 17. november | SAN CRISTOBAL - PÕLISRAHVASTE KÜLAD
Hommikusöök.
Alustame päev jalutades San Cristobali linnas, mille ajalugu on tihedalt seotud erinevate põlisrahvaste ning nende kaitsmisega. Linnatänavatel jalutades võime näha ja kuulda pea lugematuid rahvaid ning keeli. 

Seejärel sõidame põlisrahva tzotilide, maiade järeltulijate küladesse San Juan Chamulasse ja Zinacatáni. Chamulas võime näha erakordselt iseäraseid rituaale, mis on kerkinud katoliikliku ja paganliku kultuuride segunemise järel.
Ööbima sõidame Palenque'sse, hotell Mision Palenque või samaväärne.

9. PÄEV; 18. november | PALENQUE - CAMPECHE
Hommikusöök.
Jätkame sõitu Campeche poole, ööbimine Campeche hotell Gamma Campeche või samaväärne

10. PÄEV; 19. november | CHICÉN ITZA - IK KILI CENOTE
Hommikusöök.
Asume hommikul teele maiade kuulsamatesse varemetesse, UNESCO maailmapärandis olevasse Chichén Itzásse, mis on üks seitsmest maailmaimest. Külastame Kukulani püramiidi, näeme siiani läbinisti mõistetamatut observatooriumi ja selle sillutisi ning uitame iidsel palliväljakul. Maiade observatooriumit külastades sööme ühiselt lähedal asuvas külas lõunat ning pärastlõunal jahutame end maa-aluse laguuni Ik Kili värskendavates vetes.
Õhtuks jõuame Tulumi, kuhu jääme ööbima viimaseks kolmeks ööks hotelli HIP hotel või samaväärne rannahotell.

11. PÄEV; 20.november | VABA PÄEV  või BACALAR JA CENOTE AZUL
Hommikusöök.
Soovijatele lisatasu eest väljasõit Belize piiri ääres asuvasse Bacalari laguuni juurde, mis on oma värvide poolest tuntud kui sinine laguun. Ühine lõunasöök imelise vaatega restoranis. Tulumi naasmise eel supleme järjekordses maa-aluses laguunis cenotes Azul.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
12. PÄEV; 21.november | VABA PÄEV
Hommikusöök.

13. PÄEV; 22.november | LEND CANCUN - FRANKFURT - TALLINN
Hommikusöök.
Hotellitoad tuleb loovutada kell 11 hommikul.
Jätame kohvrid hotelli hoiule ning veedame aega hotelli territooriumil lõõgastudes või linnaga tutvudes.
Kell 14.00 transfeer lennujaama. Lend Cancun - Frankfurt - Tallinn 18.40-17.05 (+1).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.
Lennufirmal on õigus muuta lennugraafikut.Viimati uuendatud 31. märts 2021
 
Kuumad pakkumised