Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄE. LEND TALLINN - RIIA - NAPOLI, NAPOLI KESKLINN - VESUUV
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Riia kell 05:45-06:35 ja lend Riia-Napoli kell 07:30 - 09:35 (lennunumbrid BT362 ja BT645). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!

Benvenuti in Italia! Alustame oma Itaalia avastusretke. 
Napoli südalinnas teeme üheskoos väikese jalutuskäigu ning uurime siinseid vaatamisväärsusi.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaanikraatri sügavusse.
Edasi jõuame juba Sorrentosse. Majutume kahel järgneval ööl Sorrento piirkonnas.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).

Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades. Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.
Õhtu poole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume tagasi hotelli. Hotelli basseini ääres on mõnus reisikaaslastega päevaseid reisimuljeid vahetada ning miks mitte teha ka veel üks värskendav suplus. Soovijad võivad siiski jääda ka veel Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut ja ehtitaallaslikku saginat südalinnas ning seejärel iseseisvalt hotelli naasta.

3. PÄEV. POMPEI - ANTIIKNE ROOMA
Hommikusöök hotellis. 
Külastame Pompei linna varemeid, mis on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.

Sõidame edasi Rooma ja alustame tutvumist selle igavese linnaga. Suundume linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi, juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
 
4. PÄEV. IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN ja VATIKANI MUUSEUMID
Hommikusöök. 
Meid ootab ees põnev päev Roomas.
Veneetsia väljak on linnaliikluse üheks sõlmpunktiks. Piazza Navona, kuulus Pantheon, S. Maria Sopra Minerva kirik, Piazza Colonna – üks ajaloopilt järgneb teisele. Jalutame Hispaania väljakul, selle kuulsal trepil ning samuti läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raffaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli.
Soovijatega suundume ühisele õhtusöögile mõnda Rooma traditsioonilisse trattoriasse. Olgu toiduks pizza või pasta, mõni liha- või kalaroog - hea emotsioon ja hõrk maitseelamus on kindel.

5. PÄEV. PISA - MONTECATINI TERME
Hommikusöök hotellis. 
Alustame sõitu taas Kesk-Itaaliasse Toscana maakonda. Sõidame Pisasse. Pisas imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi. 
Peale külastust sõidame aga juba kuulsasse termaalvete keskusesse Montecatini Termesse. Majutus Montecatini Terme kesklinnas.

6. PÄEV. FIRENZE
Hommikusöök. 
Sõidame Firenzesse. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Vabal ajal on teil võimalik külastada Firenze muuseume. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. 
Hilisel pärastlõunal võtame juba suuna Veneto maakonnale. Majutume järgneval ööl Brenta kanali ääres romantilises Miras. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümberehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. UNIKAALNE VENEETSIA
Hommikusöök. 
Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Soovijatega sõidame veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit – Canal Grandet. Teeme Veneetsias jalgsiekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul on võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.
Peale pikka põnevat päeva Veneetsias sõidame aga juba Milano suunas.

8. PÄEV. LEND MILANO - RIIA - TALLINN
Hommikusöök hotellis. 
Suundume lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia! 
Lend Milano - Riia kell 10:45-14:20 ja lend Riia - Tallinn kell 19:00-19:50 (lennunumbrid BT630 ja BT317).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 03. september 2021
 
Kuumad pakkumised