Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT, FRANKFURT - CANCUN
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Frankfurt kell 06:50-08:20 ja lend Frankfurt - Cancun kell 10:45-16:50 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! 

Majutus kahel järgneval ööl Playa del Carmenis.

2. PÄEV. PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL
Hommikusöök. 
Tänase päeva saate veeta Mehhiko Kariibi mere rannikul puhates. Trendikas kuurortlinn Playa del Carmen paikneb Yucatáni poolsaarel, otse Riviera Maya südames. Palmipuudega palistatud piimvalge rannaribaga paralleelselt kulgeb jalakäijate tänav Quinta Avenida ehk Mehhiko Viies avenüü, mida ääristavad kauplused, restoranid, baarid ja ööklubid. Seiklushimulised saavad käia ära Conzumeli saarel (lisatasu eest).

3. PÄEV. CHETUMAL – CAYE CAULKER
Hommikusöök. 
Asume teele Belize'i suunas. Teeme lõunapeatuse Bacalari linnas järve kaldal kaunis restoranis. Edasi suundume Quintana Roo osariigi pealinna sadamalinna Chetumali, kust sõidame laevaga naaberriik Belize'i saartele. Kõigepealt jõuamegi Madonna poolt kuulsaks lauldud San Pedrosse, kus vormistame saabumise Belize'i, kuninganna Elisabeth II järjekordsete alamate hulka. Pärast lühikest peatust viib laev meid edasi pisikesele Caye Caulkeri saarele. Muretus on saare märksõna. Pole autosid ega heitgaase – on vaid tõeline puhkus. Nautige taevasinist merd, mahedat briisi, maitsvaid mereande. Ka imekaunis korallrahu on siinsamas lähedal ning see on kindlasti ideaalne koht kõigile, kes tahavad snorgeldades või sukeldudes sellest osa saada. Majutus järgneval 2 ööl Caye Caulkeri saarel.

mehhiko, belize, honduras, guatemala, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo Reisid4. PÄEV. VABA PÄEV CAYE CAULKERIL VÕI SOOVIJATELE LEND BLUE HOLE’I KOHAL
Hommikusöök. Puhkusepäev Caye Caulkeri saarel. 
Soovijatele lend Blue Hole’i kohal (lisatasu eest), mis on osa Belize’i korallrahu kaitsealast (UNESCO). „Sinine auk“ on suur, üle 300 m lai ja 125 m sügav ringikujuline vajumisauk. See tekkis lubjakivisse justkui koopana viimasel jääajal ning veetaseme tõusu tõttu vajus kokku tekitades vee all „vertikaalse koopa“. Ülevalt paistab see ilusa sügavsinise ringina. Koht sai kuulsaks tänu maadeuurijale ja filmitegijale Jaques Cousteau’le, kes selle juba 1971. aastal maailma 10 parima sukelduskoha hulgas välja tõi. Tänapäevani on see sukeldujate meelispaiku. Lennu ajal on näha korallrahu ja Blue Hole’i ning kindlasti tuleb silmad lahti hoida, et märgata delfiine, haisid ja teisi loomi.

5. PÄEV. CAYE CAULKER – BELIZE CITY – XUNANTUNICHI VAREMED
Hommikusöök. 
Jätame hüvasti Caye Caulkeri saarega ja sõidame tagasi mandrile. Vaatame üle Belize’i suurima linna Belize City. Hispaania kolonisaatoritel ei jätkunud jõudu selle maariba valitsemiseks tänu sõdadele Yucatanis. Siin seadsid end sisse inglise ja šoti päritolu piraadid, kes end sopilisel rannajoonel varjasid ja hispaanlaste laevu rüüstasid. Tänapäevane Belize City on veidi räämas koloniaalhõnguline sadamalinn. Umbes tunni aja kaugusel sisemaal külastame Kesk-Ameerika parimat loomaaeda, kus tutvume maa faunaga. Edasi teeme väikese ringi riigi pealinnas – väikelinnas Belmopanis. 

Õhtupoole jõuame iidse maiade linna Xunantunichi varemete juurde. Tõlkes tähendab Xunantunich naise skulptuuri. Nimi anti kohale naise kummituse järgi, keda paljud olevat seal näinud. Seda, kuidas maiad omal ajal asulat nimetasid, me ei tea. Tähtsaim ehitis on püramiid El Castillo, kust vaid mõni aasta tagasi leiti uus kuninglik hauakamber.

6. PÄEV. TIKAL
Hommikusöök. 
Meie hotell asub Guatemala piirile lähedal, kuhu jõuame varahommikul. Suundume kuulsaimasse maiade muinaslinna Tikali (UNESCO), mis asub samanimelises rahvuspargis. Siin põimub ajalugu ühte loodusega: siinsetes troopilistes vihmametsades on peidus sajad templid, paleed, altarid, akropol. Metsad on kodupaigaks paljudele loomaliikidele nagu möiraahvid ja ämmalahvid. Jalutame linna mälestiste vahel ringi, näeme maiade sauna, tõuseme mitme templi tippu, kuulame džungli hääli ning sobiva ilm korral elame templi tipust kaasa päikeseloojangule. Majutus Tikalis..

7. PÄEV. TIKAL - RIO DULCE
Hommikusöök. 
Täna suundume Rio Dulcesse. Siit istume paatidesse, et sõita umbes 40 km kaugusel asuvasse Livingstoni, kuhu pääseb vaid veeteid mööda. Praegu elatub küla peamiselt kalapüügist ja peamine elanikkond on mustad kariibid garifunad ehk mustade ja indiaanlaste järeltulijad, kes tegelikult pärit Kariibi mere saartelt. Tutvume kohalike elu ja traditsioonidega. Lisaks garifunadele elavad siin ka latiinod, maiad ja gringod. Väike koht on tõeline kultuuriline sulam, mis annab läbilõike piirkonna rahvastest. Soovijatega käime koos söömas kohalikke kuulsaid roogasid

mehhiko, belize, honduras, guatemala, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo Reisid8. PÄEV. RIO DULCE - QUIRIGUA
Hommikusöök. 
Täna istume jälle paatidesse ja jätame Livingstoniga hüvasti. Rio Dulces sööme lõunat ning sõidame bussiga edasi maiade iidsesse linna Quiriguasse. Siit leiame eest kõrgeimad skulptuurid, mis räägivad meile lugusid Quirigua valitsejate võitlusest Copaniga praeguses Hondurases ja nende kuulsusrikkast võidust. Edasi viib tee üle mägede Hondurasesse Copani, kuhu jõuame juba õhtul. Soovijatele õhtu restoranis maitsmaks kohalikke roogasid. 

9. PÄEV. COPANI VAREMED HONDURASES
Hommikusöök. 
Sõidame vaatama kunagise maiade võimsa linnriigi Copani varemeid (5.-9. saj pKr) linna servas. See on Tikali kõrval reisi tähtsuselt teine iidne maiade linn. Copan on justkui postkaart maiade tsivilisatsioonist - siin on säilinud nii maiade kivisse raiutud tekstid kui ka skulptuurid. Saame hea ülevaate maiade elukorraldusest. Copani puude latvades häälitsevad maa peremehed – Hondurase rahvuslinnud puna-aarad, keda meie lihtsalt papagoideks kutsume. 

Päeva teisel poolel suundume Guatemala Citysse. Meie teekond annab meile hea ettekujutuse Guatemala majanduse arengust, räägime ka traagilisest kaasaegsest ajaloost, kuhu on mahtunud ka julm kodusõda. Edasi sõidame Guatemala Citysse, kuhu jääme ööbima.

10. PÄEV. ATITLANI JÄRV
Hommikusöök. 
Hommikul suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde. See on kahtlemata Guatemala ja kogu Ameerika kauneimaid paiku. Enam kui 11 miljonit aastat vulkaanilist tegevust on loonud maalilise maastiku taamal taevasse tõusvate vulkaanikoonuste ning neid ühendava järvega, mis on täitnud varasemate vulkaanide kohale tekkinud kaldeera. Astume laeva pardale ning veedame päeva järvel, külastades maiasid kaldal ja uurides kohalike eluolu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel. Sööme lõunat ühes maiade külas.

11. PÄEV. PANAJACHEL - CHICHICASTENANGO
Hommikusöök. 
Sõidame läbi tihedate männimetsade mööda kitsaid mägiteid 2000 m kõrgusele üle merepinna - Chichicastenango linna. Mägedest ja orgudest ümbritsetud Guatemala turismimeka on ühtlasi oluline Kesk-Ameerika kultuuri- ja religioonikeskus. Linna keskel troonib 400 aasta vanune Püha Toomase kirik, kus on ühendatud katoliiklikud ja maiade traditsioonilised rituaalid. 

Kaks korda nädalas – pühapäeval ja neljapäeval elavdab vaikse linnakese mägiseid tänavaid turupäev, mis meelitab kohale nii turiste kui ümberkaudseid käsitöölisi ja kaupmehi. Seame ka meie kohalike kombel sammud turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo? Siin leidub kõike - puidust maske, keraamikat, vöösid, tekke, kangaid, lillemustrilisi kohalike naiste tuunikaid (huile).

12. PÄEV. ANTIGUA
Hommikusöök. 
Tutvume ühe Ameerika kontinendi veetlevaima koloniaallinna – Antiguaga, mille kohal kõrgub kolm vulkaani. Imeilusa UNESCO kultuuripärandi hulka kuuluva linna rikkuseks on arvukad pastelltoonides hooned – kirikud, kloostrid ja elumajad. Kunagise Guatemala pealinna ning Kesk-Ameerika administratiivse keskuse õitsengu lõpetas 18. sajandil maavärin, kuid tänapäeval on hooned kenasti renoveeritud. Meeldivalt rahuliku elutempoga linnas on armsad butiigid, suurepärane restoranivalik, mõnusad baarid, heatasemeline kohvikukultuur. Kohv, mida kohe linnakese ümbruse viljakatel vulkaanilistel nõlvadel kasvatatakse, on riigi olulisim ekspordiartikkel. Vabal ajal soovitame kindasti mõnd kohvikut külastada ja seda aromaatset jooki proovida.

mehhiko, belize, honduras, guatemala, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo Reisid13. PÄEV. LEND GUATEMALA CITY - CANCUN
Hommikusöök. 
Sõidame Guatemala Citysse. Transfeer lennujaama. Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni. Majutus Playa del Carmenil.

14. PÄEV. PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL - TULUMI ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. 
Vaba hommiku saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres. Pärastlõunal külastame Tulumi arheoloogilist ala. 13. sajandi lõpus, järelklassitsistlikul perioodil rajatud Tulum, oli üks viimaseid maiade linnu ning ainus omataoline otse mere ääres. Tänu asukohale rannakaljudel, türkiissinise Kariibi mere kohal, kuulub Tulum maalilisimate maiade linnade hulka. Otse varemete vahelt pääseb kaunisse randa.

15. PÄEV. PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL,  LEND CANCUN - FRANKFURT 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama. Lend Cancun - Frankfurt kell 18:40-10:35 (kohalikud kellaajad).

16. PÄEV. LEND FRANKFURT - TALLINN
Lend Frankfurt - Tallinn kell 13:45-17:05 (kohalikud kellaajad, lennu number LH882).

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 08. märts 2021
 
Kuumad pakkumised