Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL JA ISTANBUL – KATHMANDU
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn - Istanbul . Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. KATHMANDU - SWAYAMBHUNATH - PATAN
Jätkulend Istanbul - Kathmandu. 
Saabume Katmandu Tribhuwani rahvusvahelisele lennuväljale. Südamlikud tervitused Nepali kommete kohaselt.

Swayambhunath (Ahvide tempel) asub kõrgendikul Katmandu linna lääneosas. Pühamu on siin olnud juba vähemalt 8. sajandist alates. Tegemist on ühe tähtsama Tiibeti budismi keskusega Nepalis. Kohalikud usuvad, et kuna pühamu asub energeetiliselt väga erilises kohas, siis kõik siin lausutud palved ja soovid võimenduvad kolmteist miljardit korda.

Patan (Lalitpur) on ajalooline linn Katmandu oru lõunaosas. Vapustavalt terviklik ja kompaktne linnasüda lummab pühakodade ja paleede filigraansete detailidega. Jalutame Durbari väljakul ja tutvume klassikalise Nepali arhitektuuriga. 
Sõidame hotelli.
Ühine õhtusöök traditsioonilises restoranis ja värvikirev etendus Nepali rahvaste tantsudest.

3. PÄEV. SOOVIJAILE EVERESTI LEND, KATHMANDU
Varahommikul, veel enne hommikusööki, on soovijail võimalus teha õhusõit väikelennukiga Himaalaja kohal (lisatasu eest) ning anda edasi hommikutervitused majesteetlikule Džomolungma (Mount Everest) mäele. Õhusõit kestab orienteeruvalt 45 minutit. NB! Väikelennukiga lendamine sõltub ilmaoludest!

Hommikusöök hotellis. Päeva veedame Kathmandus. Boudhanath üks maailma suurimaid stuupasid ning siin asuvad ka mitmed kloostrid ja Tiibeti budismi keskus. Jalutuskäik linna ajaloolises südames Durbari väljakul. Vana kuningaloss, templid ja pühamud. Kumari maja, mis on traditsiooniliselt elupaigaks elavale jumalannale Kumarile. Nepali turg Asan pakub värvikirevust ja meelierutavaid lõhnu. Pärast lõunapausi jätkame tutvumist linnaga. Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lihtsalt mõnusaks ringiuitamiseks Thameli linnaosas.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. PANAUTI - BALTHALI
Hommikusöök. 
Sõit Kathmandu oru põlisasukate newarite linna Panautisse. 800 aastat tagasi rajatud hindu tempel Indrashor on kuulus puidust nikerdatud detailide poolest. Tutvume tüüpiliste linnamaastikega ja kohtume kohalike inimestega ning jälgime nende igapäevatoimetusi.

Edasi sõidame Khopasi külakesse, kust alustame lühimatka külas ja looduses. Riisiterrassid, lopsakad salud, kärestikulised jõed. Matk viib meid Balthali külla, kus veedame õhtupooliku.

5. PÄEV. LÜHIMATK LOODUSES, LEND KAThMANDU - POKHARA
Hommikusöök. 
Hommikune lühimatk looduses ja külades.
Transfeer lennujaama ja lend Kathmandu – Pokhara. Pärastlõunal tutvumine Annapurna massiivi jalamil asuva Pokhara linnaga. Külastame Fewa järve saarekesel asuvat Barahi templit ja imetleme siin ka päikeseloojangut.

6. PÄEV. MATK LOODUSES – KÜLAD JA ORUD
Hommikusöök. 
Pärast lühikest sõitu saabume Hymjasse, kust alustame matka läbi külade. Teel vahelduvad tõusud ja langused, kõndida tuleb konarlikul pinnasel ja rohmakatest kividest laotud treppidel. Mõningased pingutused aga saavavad tasustatud vapustavate vaadetega Annapurna tippudele ja ülipõnevate kohtumistega külades. Matk lõpeb Annapurna öko-külas, kuhu jääme ka ööbima. Lõunasöök ja pärastlõunased avastusretked lähiümbruses. Õhtusöök.

7. PÄEV. LÜHIMATK, LEND POKHARA - KATHMANDU,  SÕIT BHAKTAPURI
Hommikusöök. 
Pärast hommikusööki jätkub matk looduses – kaks-kolm tundi mõnusat rännakut. Lendame Pokharast Kathmandusse. Külastame pühalinna Pashupatinath’i. Seejärel sõidame Bhaktapuri.

8. PÄEV. BHAKTAPUR
Hommikusöök. 
Nepali vana pealinn Bhaktapur on otsekui keskaegse kunsti ja arhitektuuri kodu. Linn asub Katmandu oru idapoolses nurgas ning kuni 15. sajandini valitses siin Malla dünastia. Öeldakse, et ükski reis Nepali ei ole täiuslik ilma Bhaktapuri külastuseta. Harmooniline linnaväljak ja kuulus viiekümne viie akna palee filigraanselt nikerdatud fassaadidega. Harmoonilised pagoodtemplid ja värvikirevad linnamaastikud. Bhaktapur on tuntud ka saviesemete valmistamise poolest.

9. PÄEV. LEND BHUTANI, THIMPHU ORG
Varahommikune lend Parosse, Bhutani. 
Lendu üle Himaalaja kümne kõige kõrgema tipu on peetud üheks kõige maailisemaks kogu maailmas.
Parosse saabumisel algab transfeer Thimphusse (2300 m). Peale lõunat külastame Mälestus-tsörtenit, templit, mis ehitati kolmanda kõuedraakonikuninga - Druk Gyalpo - mälestuseks. Tempel ja selle ümbrus on saanud vanema generatsiooni kohtumispaigaks, kus veedetakse terve päev palvetades ja sõpradega kohtudes. 

Külastame Changangkha Lhakhangi, mis on vanim tempel orus ja mille juurest avanevad kaunid vaated Thimphu orule. Külastame parki, kus elab rahvusloom takin, suur kuldkollase karvaga mägiantiloop. Sõidame vaatama suurimat ja kõige uuemat Buddha kuju, mille juurest avaneb hingemattev vaade üle kogu Thimphu oru. Õhtupoolikul külastame Thimphu kindlust (Tashichho Dzong), kus muude relikkviate kõrval hoitakse ka kuningatrooni. Õhtune jalutuskäik suurimas ja enim rahvastatud Bhutani linnas.
Majutus Thimphus hotellis (2300 m).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid10. PÄEV. THIMPHU - PUNAKA
Pärast hommikusööki hotellis külastame kohalikku turgu, kuhu tulevad kohalikud inimesed küladest müüvad või vahetavad oma kaupa neile vajaliku vastu. Selline omamoodi sõbrakaubandus oli vanadel aegadel Bhutanis väga levinud. 

Seejärel külastame väikest manufaktuuri, kus meistrid valmistavad paberit ja kunsti- ning käsitöö kooli, kus noored õpivad ja harrastavad 13 traditsioonilisit kunstiliiki. Pärimuskultuuri muuseum annab ülevaate elust Bhutanis vanadel aegadel. Hiljem külastame rahvusraamatukogu, kus säilitatakse Bhutani rikkalikke religioossete tekstide kogusid ning uuemaid budistlikke tekste  õpetlastelt üle kogu maailma. Sõidame edasi Dechenphodrangi, mis on kloostrikool ja kohtume noorte munkadega. Zilukha nunnakloostris tutvume kloostreluga ja kohtume ning vestleme  nunnadega. Lõunapaus linnas ning sõit üle Dochula kuru (3200 m) Punakasse.

Soodsate ilmaolude korral avanevad siit kaunid vaated Bhutani kõige kõrgematele tippudele. Kohati laskuvad kaljud orgu lausa püstloodselt. Peatume 108 hiljuti rajatud stuupa juures ja jätkame sõitu Punakha subtroopile küllusliku loodusega orus. Päeva lõpetuseks kerge matk-jalutuskäik sinepi- ja riisipõldude vahel läbi vanade külade, et jõuda Chimi Lakhangi pühamusse. See pühamu on rajatud 15. sajandi lõpus. Erinevad Buddade manifestatsioonid ja tantristlikud sümbolid, sealhulgas ka ligi 25 cm kõrgune fallos, mida palverändurid puudutavad, sest see toob head õnne. On tavaks, et siia tullakse äsjasündinud lapsele õige nime leidmiseks. Fallose kujutis (kujud, maalingud) budistlikus traditsioonis ei seostu seksuaalsusega, vaid  aitab eemal hoida kurje vaime. Ööbimine Punakhas hotellis (1350 m).

11. PÄEV. PUNAKA - PARO
Hommikusöök hotellis. Punakha Dzong (kindlus) on Bhutani üks kõige täiuslikumaid ajaloolisi ehitisi. Suurepärased proportsioonid ja harmooniline arhitektuur. Kuni pealinna kolimiseni Thimphusse 1955. aastal oli Punakha Dzong Bhutani valitsuse residentsiks. 2011. aastal toimus siin prageuse kuninga Jigme Khesar Namgyel Wangchuck abielutseremoonia.  Lõunapausi peame Thimphus. Edasi jätkub sõit Parosse. Linna jõudes külastame Paro Dzongi kindlust ja jalutame üle vanima siiani kasutusel oleva puusilla. Jätkame Paro linna avastamist ja piilume sisse mõnda käsitööpoodi, et tutvuda meistrite tööga ja leida endale reisimeeneid. Ööbimine hotellis Paros (2200 m).

12. PÄEV. PARO
Hommikusöök. Sõit mägedesse, kust alustame kerget matka Bhutani kõige austatuma templi Paro Taktsang (Tiigri pesa) juurde. 17. sajandil rajatud klooster ja templikompleks asub 3100 meetri kõrgusel merepinnast. See on Bhutani kõige olulisem pühamu. Klooster on rajatud koopa juurde, kus pärimuse järgi veetis 3 kuud mediteerides Guru Padmasambhava. Kloostrikompleks ja tempel otsekui ripub üle graniitkalju ja vaatab üle kogu Paro oru. Enamus päevast kulub matkale. Tagasiteel teeme peatuse Kichu Lakhangi kloostris, mis on üks vanimatest pühamutest Bhutanis ning millega seostatakse budismi algust riigis. Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga. Ööbimine Paros samas hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid13. PÄEV. KATHMANDU
Hommikune transfeer lennujaama. Lend Paro - Kathmandu.
Kathmandusse saabumise järel majutus hotelli ja vaba aeg. Võimalus jalutada linnas, osta suveniire või hoopis lubada endale üks lõõgastav massaaž. Ööbimine Kathmandus hotellis.

14. PÄEV. LEND KATMANDU - ISTANBUL
Hommikusöök ja sõit lennujaama. Lend Kathmandu - Istanbul.

15. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul - Tallinn. Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 08. märts 2021
 
Kuumad pakkumised