Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - SEIŠELLID
Kogunemine kell 17:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis check-in kassas nr 1, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul kell 18:55-22:10, lend Istanbul - Seišellid kell 01:50-11:10 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK748). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV. SAABUMINE SEIŠELLIDELE, PRAAMISÕIT MAHÉ - LA DIGUE
Kell 11:10 hommikul saabume Seišellidele. 
Esimeste eurooplastena märkasid saari portugallased 16. sajandil, neile järgnesid juba inglased, prantslased ja jälle inglased, alates aastast 1976 on Seišellid iseseisev riik. Mahé on Seišellide suurim saar, olles koduks rahvusvahelisele lennujaamale, sadamale ja ühele maailma väikseimale pealinnale Victoriale. Linn on oma nime saanud Inglise kuninganna järgi, kõik inglisepärane on saarel väga armastatud. Linna keskel seisab isegi Big Ben ning liiklus on vasakpoolne.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidTeeme lühikese jalutuskäigu kesklinnas ning vaatame üle turu. Samas proovime ka esimest korda kreooli kööki. Enne suundumist sadamasse, astume läbi Bois De Rose’i kaubanduskeskusest, et varustada end vajalikuga paariks järgnevaks päevaks. 

Laevasõit Mahé saarelt La Digue´i saarele. La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar, kus on tänaseni peamiseks transpordivahendiks jalgratas või camionid (pinkidega ja kaetud kastiosaga veoautod), harrastatakse traditsioonilist paadiehitust. Tavapäraste tegevusalade - kookosõli tootmise ja kalapüügi kõrval  on tänaseks esiplaanile tõusnud turism, mis toob saarele 80% kõikidest sissetulekutest. Kookospalmi kõrval kasvatatakse vanilli, kaneeli- ja nelgipuud ning teepõõsast. La Digue´i saarel saab nautida rahulikus tempos kulgevat ning vanadest tavadest juhinduvat eluviisi.

Majutus kolmel järgneval ööl La Digue saarel.
 
3. PÄEV. LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök hotellis. 
Vaba päev puhkuseks. Siinne veealune paradiis lausa kutsub snorgeldama või sukelduma
Esimene katse rannarändluseks: soovijatega suundume kõigepealt camioniga ja siis edasi jalgsi rännakule läbi saare idaosa kaunite randade, mida kutsutakse anse’ideks. Grand Anse’is on võimalik rannarestoranis lõunastada. Tagasi hotelli suundume taas camioniga.
 
4. PÄEV. LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks. 
Teine päev rannarändlust: soovijatega sõidame camioniga alla mööda läänerannikut  Estate L’Unioni valdustesse, kus kohtume esimest korda ka Seišellide kuulsate kilpkonnadega. Sealt läheme edasi jala saare kaunimasse randa Source D’Argent’i, kust saab soovi korral minna vaatama ka naaberrandasid. Suundume taas camioniga tagasi hotelli.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. PRAAMISÕIT LA DIGUE - PRASLIN, VALLE DE MAI RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame laevaga La Digue saarelt Praslinile, mis on Seišellide suuruselt teine saar (u 6500 elanikku). Praslini rannad on maailma randade edetabelis esimese kümne hulgas. Sadamast suundume külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Valle de Mai rahvusparki. Paik on alates 1930. aastatest olnud kaitse all. Tutvume iidsete palmimetsadega, kus on säilinud ürgne seišellipalm ehk coco de mer. Selle vili on suurim maailmas, mis kaalub kuni 23 kg. Paiga erilisus on loonud erinevaid legende. Briti kindral Gordon olevat 19. sajandil tõestanud, et Vallee de Mai oli Eedeni aed ning coco de mer hea ja kurja tundmise puu. Lisaks kasvavad siin ka ülejäänud endeemsed palmiliigid ning oma koduks peab ala must papagoi.
Majutus kolmel järgneval ööl Praslinil hotellis 4*.
 
6. PÄEV. PRASLIN – PUHKUS RANNAS VÕI VÄLJASÕIT LAEVAGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. 
Võimalus avastada saart iseseisvalt ning nautida puhkust imelistel randadel. Soovijad võivad osaleda väljasõidul (lisatasu eest) naabersaartele Cousin, Curieuse ja St. Pierre. Kõigepealt suundume „linnusaarele“ Cousin, kus saame kohaliku giidi vahendusel ülevaate saarte linnustikust, Curieuse’i saarel saame osa kreooli barbeque lõunast, tutvume seest mangroovitihnikuga ning uuendame tutvust seišelli hiidkilpkonnadega, St. Pierre’i saarel  snorgeldame ja uurime vee-elustikku.

7. PÄEV. PRASLIN – ANSE LAZIO
Hommikusöök hotellis. 
Soovijatega suundume (lisatasu eest) ühte saarte kuulsaimasse randa – Anse Laziosse. Võimalus süüa rannarestoranis, nautida randa või matkata ümbruskonnas.
 
8. PÄEV. PRAAMISÕIT PRASLIN - MAHÉ
Hommikusöök hotellis. 
Tunnine praamisõit Praslinilt Mahé saarele, mis on 32 km pikkune ja 8 km laiune. Siinset looduspilti ilmestavad mäed, millest kõrgeim ulatub lausa üle 900 m, ja lopsakas troopiline taimestik. Saarel on 65 eripalgelist liivaranda. Mahé saarel kasvab ohustatud meduuspuu ja kohalik lihasööjataim. 
Majutus4* hotellis.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid9. PÄEV. VABA PÄEV MAHE SAAREL, LEND SEIŠELLID - ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Viimane võimalus nautida randa. 
Lõuna paiku suundume Victoriasse. Külastame botaanikaaeda tutvumaks endeemse ja eksootilise taimestikuga. Viimane peatus ja kohvi  Eden Islandil – Victoria suurima kinnisvaraprojekti kaunil kaldapealsel.   
Õhtul suundume lennujaama. Lend Seišellid - Istanbul kell 21:15-04:25 (kohalikud kellaajad, lennu number TK 749).  

10. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul - Tallinn kell 09:40-11:55 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 08. märts 2021
 
Kuumad pakkumised