Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - VENEETSIA
Põhja-Itaalia ja Dolomiidid tervitavad! Pärast maandumist Veneetsia lennujaamas sõidame u 150 km, 2 tundi Cortina d’Ampezzosse. Üle 1200 m kõrgusel paiknev linnake on kuulus talvespordi poolest. Linnas toimusid 1956. a talveolümpiamängud. Linna ümbritsevad võimsad Dolomiidid pea igast küljest. Suvisel ajal on Cortina d’Ampezzo ümbruses sõna otseses mõttes sadu matkaradu.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
2.-5. PÄEV. MATKAPÄEVAD DOLOMIITIDES
Siinne kant on imeline, sest meid saadavad võimsad Dolomiidid. Dolomiidid on kantud ka UNESCO nimistusse selle erakordselt kauni looduse poolest. Öeldakse, et Dolomiidid on üks maailma kõige atraktiivsem mägimaastik. Siin on 18 mäetippu, mille kõrgus ulatub üle 3000 meetri. Matkaradadel saavad meid vertikaalsed mäeseinad ja teravad mäetipud, tõeliselt sügavad ja pikad orud. Ahhetamapanevalt kauni kontrasti loovad hallikad, kõrgustesse pürgivad, võimsad mäeahelikud roheliste metsade ja aasadega. Siit leiame ühed maailma kõrgemad paekivi kaljud.

Kui talvel on Cortina d’Ampezzo ümbrus tuntud suusakuurort, siis suvel leiab siin hulgaliselt fantastilisi valikuid matkajatele. Võtame ette kindlasti Tre Cime, Dolomiitide ühe kõige maalilisema matka. Kaunis 10 km matk viib meid võimsate kaljude vahele. Tre Cime on nii mõnegi inimese jätnud sõnatuks selle uskumatu looduse pärast. See on koht, kus matkajad tunnetavad, kuivõrd imeline on emake loodus. Siin tervitavad meid teravad, dramaatilised mäed. Tre Cime matkarada nimi tähendab “kolme mäetippu”, mis viitab kolmele kõrgele, majesteetlikule paekivi formatsioonile, mis meid pea terve matka saadavad. Kui vaated on võimsad, siis Tre Cime matk ise on pigem lihtsate killast, kus tõusu tuleb kokku vaid veidi üle 300 meetri.

Ka järgnevatel päevadel matkame Itaalia Dolomiitide radadel. Valikus on mitmeid matkaradu, mille vahelt valime reisiseltskonnale sobivaima. Saame ennastunustavalt looduse rüpes naudelda, matkata, mõtiskleda ja kuulata, mida võimsad Dolomiidid meile sosistavad.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. VENEETSIA - LIGNANO
Jätame imetabaste Dolomiitidega hüvasti ning edasi käime mööda Veneetsia kultuuriradu. Hulpiv linn, maskide linn, kanalite linn, Aadria mere kuninganna. Üle 400 sillaga, rohkem kui 118 väikese saarekese ja lugematul hulgal palkide peale ehitatud Veneetsia on tõeline kultuuriline pärl. Linn kuulub ka UNESCO ridadesse ning siit leiab maailmaklassilist arhitektuuri ja renessansiaegset kunsti. Siin sündisid Vivaldi ja Albinoni. Kas sa teadisd, et Veneetsia oli eraldi vabariik üle 1000 aasta? Naudime päeva selles vetevallas olevas, võluvas linnas.

7. PÄEV. PUHKEPÄEV LIGNANOS
Lignano on tuntud Itaalia suvekuurort. Ja seda põhjusega! Sakslased, šveitslased, austerlased ja muidugi itaallased armastavad linnakest selle lõpmatutena näivate, kuldsete liivarandade poolest. Veedame puhkepäeva nautides päikese paitust Aadria mere ääres.

8. PÄEV. LEND VENEETSIA - TALLINN


Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.Viimati uuendatud 02. juuni 2021
 
Kuumad pakkumised