Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - RIIA - KIIEV
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.15. Lend Tallinn - Riia kl 05.45.-06.35; Riia - Kiiev kl 07.20-07.55 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). 

Sõidame 1969. aastal rajatud Pirogovo Vabaõhumuuseumi, mis tutvustab erinevate Ukraina piirkondade ajaloolist eluolu ning 16-20. saj. küla-arhitektuuri. Muuseumialal on eksponeeritud tuhandeid esemeid, erinevaid hooneid, kõige vanem ehitis on kirik aastast 1742. Muuseumi keskmeks on maaliline mägi tuuleveskitega. Meeleolu lisavad rahvuslikes rõivastes „külaelanikud“- muuseumitöötajad, kelle käest saab veelgi rohkem teada vanade kommete ja tavade kohta. Aeg lõunasöögiks. 

Tutvustav linnatuur bussiga 1500 aasta vanuses pealinnas. 

Sõit hotelli. Vaba aeg õhtusöögiks. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna 4* hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. KIIEV
Hommikusöök. 
Päeva alustame UNESCO maailmapärandisse kantud püha paiga Petšerski Lavra koobaskloostriga, mis ilutseb Dnepri jõe paremal kaldal. NB! Naistel kaasa pearätt ja pikk seelik! 
Üle linna kõrguv Kiievi Petšerski Lavra, tuntud ka kui Kiievi Koobasklooster, on aktiivselt tegutsev õigeusklik suurklooster, millele on antud Ukraina rahvuslik ajaloolis-kultuurilise pühakoja staatus. Klooster moodustab lausa omaette kvartali, mida ehivad arvukad kullast sibulakuplid. Külastame kloostrikompleksi katedraali, koopaid, miniatuuride muuseumi. 

Nüüd sõidame Kiievi südames asuvasse Püha Sofia Katedraali, mis on üks parimaid 11. sajandi monumentaalarhitektuuri näiteid. Katedraali sisemus on suuresti algupärane ning eriti tähelepanuväärsed on terviklikult säilinud mosaiigid ja freskod, millest vanimad pärinevad aastatest 1017-31. 

Näeme Püha Peaingel Miikaeli Kuldsete kuplitega kloostrit 12. sajandist. Selle vastas asub printsess Olga monument. Ta oli esimene naisvalitseja, kes võttis vastu ristiusu ja laskis ennast Konstantinopolis ristida.

Lõunasöök (lisatasu eest). Soovijad võivad sõita Bessaraabia turule. Turuhoone valmis 1912. aastal ja on eheda juugendstiili meisterlik teostus. Müüakse seda, mida turul ikka – puu- ja juurvilju, kala ja liha ning maiustusi. Soovijatele õhtune laevasõit Dnepril.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. KIIEV
Hommikusöök. 
Vaba päev linnas. 
Soovijatele 5-tunnine väljasõit (lisatasu eest). Läheme imetlema omamoodi vaatamisväärsust, kunagise presidendi Viktor Janukovõtši hiigelsuurt Mežigorje luksusresidentsi Kiievi lähistel Petrivtsi külakeses. Viie meetri kõrguse aiaga ümbritsetud 140 hektari suuruses kompleksis on kõik, mida ekspresident vajalikuks pidas – isiklik jahisadam, ratsutamisklubi, vibulaskmise ala, tenniseväljak, golfirada, basseinid ja siin sai isegi jahil käia. Lossi oli kokku kuhjatud arutute summade eest soetatud maised luksused, mida keegi enam ei vaja. Ajakirjanikud on hakanud Mežigorjet kutsuma korruptsioonimuuseumiks. Lõunasöök (hinna sees). 

Tagasisiõit linna. Soovijatega külastame Andrjivdkõi uzviz´i tänavat, mida on nimetatud ka Kiievi Montmartre´ks. Siin müüvad kõrvuti suveniiride- ja vanavaramüüjatega oma maale ka Kiievi kunstnikud. Samal tänaval asub M. Bulgakovi maja-muuseum. Selles majas veetis kirjanik oma lapsepõlve ja siin leiavad aset ka mitmete tema romaanide sündmused. Läheduses asub tõeline barokipärl – B.Rastrelli ehitatud Püha Andrease kirik. Õhtusöök restoranis (lisatasu eest). Ukraina köök ja folkloorietendus.

4. PÄEV. LEND KIIEV - RIIA - TALLINN
Hommikusöök. 
Sõit lennujaama. Lend Kiiev - Riia kl 20.40-22.20; Riia - Tallinn kl 23.15-00.05 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised